Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych zaprasza przedstawicieli/ki organizacji pozarządowych zajmujących się poradnictwem prawnym lub obywatelskim oraz przedstawicieli/ki klinik prawa do udziału w szkoleniu trenerskim tzw. „T4T”.
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa (plik do pobrania).
Cele szkolenia:
Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności dotyczących prowadzenia szkoleń z zakresu organizacji punktów/miejsc poradnictwa prawnego lub obywatelskiego w oparciu o model wypracowany podczas realizacji Projektu.
Adresaci szkolenia:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli/ki organizacji pozarządowych zajmujących się poradnictwem prawnym lub obywatelskim oraz przedstawicieli/ki klinik prawa.
Korzyści dla uczestników/czek szkolenia:
Terminy i miejsca szkolenia:
lub
Ramowy Program Szkolenia (Szczegółowy plan szkolenia pojawi się na stronie Projektu po 2 lipca):
Piątek 5 VII lub 12 VII
Sobota 6 VII lub 13 VII
Niedziela
Jak się zgłosić?
Wypełniony formularz zgłoszeniowy, deklarację oraz oświadczenie (plik do pobrania) należy wysłać w wersji elektronicznej w terminie do dnia 30 czerwca 2013 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dokumenty zostaną podpisane przez uczestników/czki w dniu rozpoczęcia szkolenia.
Dodatkowych informacji udziela Asystent projektu – dr Aleksandra Iwanowska (tel.: 530 287 305, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00
Miejsce szkolenia: Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych, ul. Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa (zobacz na mapie)
Miejsce zakwaterowania: Hotel Gromada – „Dom Chłopa”, Pl. Powstańców Warszawy 2, 00-030 Warszawa (zobacz na mapie)
Zobacz na mapie jak dojść od miejsca szkolenia do miejsca zakwaterowania
Ile to kosztuje?
Udział w projekcie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zakwaterowanie, nie zapewniają zwrotu kosztów dojazdu.
Zapraszamy serdecznie
Zespół Projektu
Wśród zagrożeń poradnictwa należy wskazać przede wszystkim brak spójnej polityki państwa, która tworzyłaby warunki przyjazne dla rozwoju PPiO. Zagrożeniem jest także słabość i niestabilność dotychczasowego finansowania usług poradniczych czy, szerzej rzecz ujmując, różnego rodzaju wsparcia dla ich prowadzenia. Na niekorzyść PPiO działa także brak klarownych prawnych podstaw funkcjonowania poradnictwa, co z jednej strony rodzi praktyczne problemy z jego finansowaniem, w szczególności ze strony podmiotów publicznych, z drugiej powoduje niejasność relacji pomiędzy PPiO a komercyjnym rynkiem usług prawniczych i wymiarem sprawiedliwości.