Co nowego?

Wizyta studyjna w Polsce prawników z Turcji

Wizyta studyjna w Polsce prawników z TurcjiPolski program klinicznego nauczania prawa od lat udowodnia swoją skuteczność i efektywność w placówkach akademickich na terenie całego kraju. Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych ma na celu wspieranie międzynarodowej współpracy w zakresie praktycznej edukacji prawniczej i regularnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z kolegami z innych krajów.Tym razem miło było nam gościć Pana Ufuk Aydin, Dziekana, oraz wykładowców Wydziału Prawa z Anadolu University. Wizyta studyjna odbywała się w dniach 20 – 24 listopada 2013 roku, a plan spotkań był niezwykle intensywny.

Naukowcy najpierw przybyli do Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, gdzie przywitani zostali przez Filipa Czernickiego, Prezesa FUPP. Mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniach zorganizowanych w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmowa z opiekunem sekcji „Redukcja szkód” dr Katarzyną Furman-Łajszczak oraz symulacja przeprowadzona przez studentów Kliniki zafascynowała tureckich kolegów.  

Goście następnie zapoznali się z działalnością Uniwersyteckiej Poradni Prawnej w Łodzi, a poza wizytą na Uniwersytecie Łódzkim grupę podejmowano także w Sądzie Okręgowym w Łodzi, gdzie dzięki życzliwości Pana Prezesa SO Sławomira Wlazły, przedstawiono w praktyce polski model wymiaru sprawiedliwości.

Poradnictwo Prawne i Obywatelskie

Wyszukaj