Co nowego?

Debata „Wsparcie sektora pozarządowego przez administrację samorządową i biznes – przykłady współpracy i propozycje nowych metod kooperacji”.

debata pll fupp14 września 2020r. Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych przy wsparciu PILnet zorganizowała debatę pt. „Wsparcie sektora pozarządowego przez administrację samorządową i biznes – przykłady współpracy i propozycje nowych metod kooperacji”. Zaproszeni goście dyskutowali w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych Szpitalna w Warszawie, a transmisja spotkania była dostępna online. Dwuczęściową debatę można obejrzeć na profilu FB Centrum Pro Bono, a także przeczytać relację ze spotkania na portalu NGO.PL.

Link do video:

część 1. https://fb.watch/1TsH1J4Xxh/

część 2. https://fb.watch/1TsJS_9AGu/

Link do artykułu: https://linkd.pl/f972

Program:

Moderator: Łukasz Domagała (Prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych)

Celem pierwszej części spotkania będzie dyskusja nad metodami wsparcia organizacji pozarządowych przez inne organizacje infrastrukturalne i parasolowe oraz przez władze samorządowe. Przedstawione zostaną wyzwania, przed jakimi stoją organizacje obywatelskie oraz propozycje poszerzania współpracy z administracją.

Dyskutanci:

 

13:30-15:00    Dyskusja panelowa II

WSPARCIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO POPRZEZ ZAANGAŻOWANIE SEKTORA PRYWATNEGO (w tym: CSR i PRO BONO)

Moderator: dr Filip Czernicki (Prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych)

Ta część dyskusji zajmie się wyzwaniami, przed którymi stoją organizacje obywatelskie, szczególnie jeśli chodzi o finansowanie i współpracę z sektorem prywatnym. Czy organizacjom potrzebne są narzędzia wypracowane przez biznes? Czy biznes jest zainteresowany kooperacją z organizacjami i na ile to zainteresowanie kierowane jest wartościami, jakie przyświecają organizacjom? Porozmawiamy jakie narzędzia wsparcia dla NGO już istnieją, także jeśli chodzi o formy pomocy ze strony sektora prywatnego. Wynikiem dyskusji będzie lista istniejących narzędzi i metod wspierania społeczeństwa obywatelskiego, przykładów współpracy obywatelskiej i prywatnej oraz propozycje ewentualnego rozszerzenia tej współpracy.

Dyskutanci:

  • Ewa Konczal (CEE Manager w European Venture Philanthropy Association)
  • mec. Patrick Radzimierski (partner w kancelarii Dentons)
  • Agnieszka Borek (Prezeska Fundacji Valores)
  • Anna Korzeniewska (Założycielka Fundacji Rozwoju Talentów i Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe)

 

Debata „Wsparcie sektora pozarządowego przez administrację samorządową i biznes – przykłady współpracy i propozycje nowych metod kooperacji”.

Poradnictwo Prawne i Obywatelskie

Wyszukaj